Programowanie w google – jak wygląda praca?

Praca u jednego z największych gigantów w branży, a więc w firmie Google jest marzeniem wielu początkujących programistów. Niestety jednak, aby móc choćby rozważać współpracę z rzeczonym przedsiębiorstwem działającym na skalę międzynarodową konieczne jest zdobycie niezbędnego doświadczenia, ogromnej wiedzy, jak również wykazanie się zimną krwią podczas rozmowy rekrutacyjnej. Na szczęście jednak samo Google przygotowało specjalny system, dzięki któremu początkujący programiści pragnący rozpocząć pracę jako specjaliści ds. technologii informacyjnych i realizować projekty dla firmy mogą zaznajomić się z wymogami, jakie stawiać będzie przed nimi Google oraz zapoznać się ze specyfiką zadań, które mogą na nich czekać. Platforma ta nosi nazwę Grasshopper i jest wręcz idealnym narzędziem dla programistów będących na początku swojej ścieżki kariery. To właśnie dzięki niej możliwe jest zrozumienie absolutnych podstaw programowania przy wykorzystaniu niezwykle popularnego obecnie języka JavaScript. Nie zabraknie także dostosowanych do poziomu użytkownika quizów oraz możliwości stworzenia własnych linijek kodu, aby sprawdzić, czy dana osoba jest w stanie zrobić to bezbłędnie oraz czy napisane komendy działają w sposób zgodny z założeniami.

Google uwielbia także tworzyć swoje aplikacje na zasadzie gamifikacji, a więc przekształcania zadań, które zwyczajowo wydawać by się mogły nieco nudne bądź też monotonne w elementy doskonale znane z gier komputerowych. W Grasshopperze nie brakuje więc osiągnięć oraz zbierania punktów, dzięki którym użytkownik może śledzić swój postęp na drodze do stania się profesjonalnym programistą z prawdziwego zdarzenia. Aplikacja pobrana została już przez miliony internautów posiadających dostęp do serwisu Google Store, więc uważamy że i nasi czytelnicy powinni dać jej szansę.


Kiedy już zaznajomimy się z bazowymi wymogami giganta, warto dodatkowo na własną rękę poszerzyć swoje umiejętności, zgłębiając podstawy innych języków projektowania oraz realizując choćby kilka prostych projektów dla klientów indywidualnych, firm, bądź też organizacji non-profit. Wszystkie te osiągnięcia będą doskonale prezentowały się w CV, które przesłać będziemy mogli w odpowiednim czasie do zespołu rekrutacyjnego firmy Google. Jeżeli tylko uda się nam bez trudu przejść przez rozmowę kwalifikacyjną oraz odpowiedzieć na wszystkie zadane nam pytania, nawet te co bardziej podchwytliwe, możemy mieć przekonanie graniczące z pewnością, że po zakończeniu procedury staniemy się częścią zespołu informatyków, programistów oraz analityków danych firmy Google i liczyć będziemy na sowite wynagrodzenie za wykonywaną przez siebie pracę. Na początku zarobki mogą nie należeć do powalających, jako że Junior w tej wielkiej firmie liczyć może na wypłatę rzędu 6 do 7 tysięcy złotych miesięcznie przy dość dużych wymaganiach jakie to należy spełnić oraz przy znacznym zaawansowaniu projektów, jednakże wraz za nabywanym doświadczeniem oraz stażem w pracy z pewnością iść będą awanse, które to nie tylko pozwolą na zyskanie pewności siebie oraz zarządzanie projektami zamiast brania w nich aktywnego udziału, ale także umożliwi znaczną poprawę własnego standardu życia dzięki osiąganym z tytułu wykonywanej pracy zarobkowej zyskom. Jeżeli tylko będziemy w stanie wykonywać swoje zadania w sposób profesjonalny oraz zgodny z wymogami przez okres około pięciu lat, nie będzie dla nas stanowiło większego problemu uzyskanie przychodów na poziomie 15-17, a w niektórych przypadkach nawet 20 tysięcy złotych, co już jest wynagrodzeniem dość zacnym z punktu widzenia programisty!

Już teraz sprawdź jaka praca Cię czeka i ile możesz zarobić na https://cleveran.com
Więcej artykułów na https://wiecej.cleveran.com