Programista 100K – kto zarabia powyżej 100 tys. zł miesięcznie?

Nie trzeba owijać w bawełnę, że wiele osób do branży programistycznej przyciągają zarobki.
Jest to w pełni zrozumiałe, bowiem możliwe jest w ich przypadku zarobienie sum znacznie przekraczających dziesięć tysięcy złotych za jeden miesiąc pracy. W takiej sytuacji przekroczenie progu stu tysięcy złotych zarobionych w ciągu roku nie jest zadaniem trudnym do osiągnięcia.
Jednak trzeba pamiętać, że dla początkującego programisty poziom wynagrodzenia jest niższy.
Eksperci na pozycji Juniora wynagradzani są średnio na poziomie około 5 do 6 tysięcy złotych, co i tak jest dobrą stawką na start porównując pracę programisty do innych branż.

Aby wspiąć się na pułap od 15 do 20 tysięcy złotych w ujęciu miesięcznym, konieczne jest bycie przynajmniej na poziomie Mid, a także regularne pięcie się do góry w strukturach firmy – na stanowisko Seniora, a najlepiej – Experta.
To właśnie te ostatnie tytuły pociągają za sobą największe zarobki, ale też niejednokrotnie obarczone są największą odpowiedzialnością. Wysoce wyspecjalizowani profesjonaliści nie zajmują się bowiem pojedynczymi elementami kodu w niewielkiej części projektu, a zarządzają nim całym, koordynując przy tym liczący sobie niejednokrotnie kilkadziesiąt osób zespół. Jak doskonale wiadomo – potrzebne są do tego nie lada zdolności interpersonalne, umiejętność rozwiązywania problemów, jak również zdolność do pracy pod presją czasu, które to jak wiadomo nie przychodzą same z siebie i muszą być dodatkowo powiązane z ponadprzeciętnymi umiejętnościami jeżeli chodzi o specyficzną dziedzinę programowania.
Sytuacja przedstawia się więc bardzo podobnie jak w każdej innej branży – wysokie zarobki pociągają za sobą niebagatelne wymogi zawodowe, którym nie każdy jest w stanie sprostać. Przy odrobinie determinacji, nieprzerwanym poszerzaniu kwalifikacji oraz regularnym uczestnictwie w tematycznych sesjach szkoleniowych oraz kursach, istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że i nam uda się osiągnąć zarobki na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie w Polsce.

Jak zwiększyć tę kwotę?
Najprościej jest przejść do pracy na stanowisko Seniorskie bezpośrednio w firmie zagranicznej np: z Niemiec, Francji czy USA.
Wtedy programista może zarobić kilkadziesiąt tysięcy ale wyrażonych w euro lub dolarach. Tym samym osiągając poziom programisty 100K.
Czy w takim razie oznacza to przeprowadzkę dla dewelopera?
Często tak, ale po roku 2020 praca zdalna szczególnie w branży IT stała się normą.
W zasadzie każdy programista znający płynnie język angielski może pracować dla dowolnej firmy na Świecie z poziomu swojego biurka w Polsce!
Tym bardziej, że Polska uchodzi za kraj, który ma bardzo dobrą kadrę zajmującą się programowaniem.
W takim razie, gdzie można znaleźć takie oferty?
Takie propozycje zaczynają pojawiać się bezpośrednio na polskich “jobboardach” związanych z IT, natomiast na Cleveran.com znajdziecie zagregowane oferty nie tylko z Polski ale także z takich krajów jak USA, Anglia, Irlandia, Niemcy, Hiszpania czy Francja.
Część ofert, które do nas trafiają są niepubliczne czyli nigdy nie były publikowane na serwisach ogłoszeniowych. Takie propozycje otrzymują kandydaci, którzy są w naszej bazie i spełniają podstawowe kryteria pracodawcy.
Natomiast praktycznie zawsze przy takich ofertach wskazany jest dosyć dokładny przedział zarobków więc aplikując na nią od początku deweloper wie czego może się spodziewać.

Jak wygląda rekrutacja?
Jeżeli chodzi o stanowiska pracy w trybie zdalnym to także sama rekrutacja jest online. Oczywiście cała komunikacja odbywa się w języku angielskim.
W kolejnych krokach pracodawcy często proszą, o zrealizowanie krótkich zadań aby sprawdzić poziom wiedzy i sposób myślenia programisty.

Zapraszamy do przeszukania naszej bazy ofert. W prosty i szybki sposób można dokładnie odfiltrować stanowiska, które Cię zainteresują.
Na cleveran.com znajdziesz także formularz, który umożliwi Ci otrzymywanie dopasowanych ofert, także tych niepublicznych.

Już teraz sprawdź jaka praca Cię czeka i ile możesz zarobić na https://cleveran.com
Więcej artykułów na https://wiecej.cleveran.com