Praca w Apple – gdzie i jak szukać?

Jeżeli tylko zapoznamy się z treścią prezentowaną na głównej stronie internetowej firmy Apple, szybko przekonamy się, że pomimo, iż przedsiębiorstwo to działa na całym świecie i zatrudnia dziesiątki tysięcy osób, to w dalszym ciągu poszukuje ono zdolnych specjalistów zainteresowanych nowymi technologiami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu software’u. Jak się okazuje, nie brakuje tu miejsca dla programistów oraz inżynierów, którzy pragnęliby sprawdzić się w wielonarodowym zespole i realizować projekty dla jednego z największych gigantów w branży IT. Jak informuje sama firma, miejsca pracy czekają w wielu działach przedsiębiorstwa, powiązane są z ogromem korzyści dla pracownika, jak również oferują niemałe zarobki.


Jednym z działów, w którym może zostać zatrudniony programista po zakończeniu procesu rekrutacyjnego jest ten odpowiedzialny za aplikacje oraz środowiska działania aplikacji. To właśnie oni biorą na siebie odpowiedzialność za projektowanie oprogramowania, które to następnie staje się elementem systemu operacyjnego Apple. Przedsiębiorstwo kładzie ogromny wręcz nacisk na ich bezproblemowe funkcjonowanie, pełną dostępność oraz wysoką efektywność, a więc do zadań osób zatrudnionych w zespole należy nie tylko opracowywanie samych elementów oprogramowania, ale także projektowanie tak zwanych interfejsów API, przygotowywanie od podstaw bądź też modyfikowanie interfejsów użytkownika, kreowanie protokołów aplikacyjnych, czy w końcu – inżynieria wydajności.
Specjaliści z zakresu technologii informacyjnych mogą także spróbować swojego szczęścia w dziale usług w Chmurze oraz infrastruktury współdzielonej. Na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za projektowanie, modyfikowanie oraz wdrażanie systemów działających w modelu Cloud Computing, a więc w popularnej w Polsce Chmurze, których to zadaniem jest obsługiwanie tysięcy zapytań każdego dnia. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu możliwe będzie zwiększanie wydajności oraz kompatybilności z najnowszymi aktualizacjami systemu Apple takich aplikacji jak Siri, iCloud, Mapy, iTunes Store i Apple Music. Istotne może okazać się także regularne przygotowywanie łatek, dzięki którym możliwe będzie usuwanie zidentyfikowanych przez użytkowników problemów z działaniem poszczególnych aplikacji, jak również inżynieria danych. Ta druga okazuje się kluczowa, jako że analiza informacji o użytkownikach oraz ich preferencjach okazuje się skarbnicą wiedzy umożliwiającą opracowywanie nowych funkcji w oparciu o wymogi odbiorcy końcowego.


Apple w swoich strukturach posiada także dział systemów operacyjnych. To właśnie od przedstawicieli tego sektora przedsiębiorstwa zależy, czy opracowany przez firmę system plików działał będzie bez najmniejszych zarzutów oraz zostanie optymalnie zintegrowany z każdym urządzeniem oferowanym odbiorcy końcowemu. Jeżeli programiście uda się dostać do zespołu odpowiedzialnego za systemy operacyjne, będzie on zobowiązany do nieprzerwanego modyfikowania, aktualizowania oraz konfigurowania wysoce zaawansowanych technologicznie rozwiązań oferowanych przez Apple, do których bez wątpienia zaliczyć należy iOS, macOS, watchOS oraz tvOS. Istotnymi zadaniami będzie także analiza funkcjonowania jądra systemu, inżynieria sieci, sprawdzanie poprawności systemu plików, jak również usuwanie w czasie rzeczywistym zidentyfikowanych przez zespół bądź też przez samych użytkowników problemów i usterek. Jak więc doskonale widać, praca w Apple oferuje ogrom możliwości rozwoju, niezwykle ciekawe projekty oraz możliwość nieprzerwanego zdobywania doświadczenie, które będzie procentowało w przyszłości!

Już teraz sprawdź propozycje pracy w Apple na https://cleveran.com
Więcej artykułów na https://wiecej.cleveran.com