Najlepsze filmy i seriale dla programisty?

Wiele filmów oraz seriali oferuje odbiorcy tylko i wyłącznie wartość rozrywkową. To właśnie dzięki nim możliwe jest zapomnienie o otaczającym nas świecie i zanurzenie się w opowiadanej przez reżysera za pomocą medium wizualnego historii. Niemniej jednak, należy mieć świadomość, że część z nich poza ucieczką od rzeczywistości gwarantuje nam zastrzyk przydatnej wiedzy, dzięki której możemy stać się między innymi lepszym programistą. Dziś pragniemy przedstawić Wam kilka z takich pozycji, których żaden szanujący się miłośnik technologii informacyjnych nie powinien przegapić. Zaczynajmy!

The Social Network
Jest to obsypana Oscarami oraz innymi nagrodami środowiska filmowego produkcja, która opowiada o Marku Zuckerbergu – wizjonerze, który założył niezwykle zanany i popularny obecnie portal społecznościowy o nazwie Facebook. Poza ciekawą historią oferuje ona także wgląd w sposób funkcjonowania tego typu serwisów, co bez wątpienia może okazać się nie lada gratką dla wszystkich programistów na co dzień zajmujących się projektowaniem, zarządzaniem oraz usuwaniem błędów z systemów obsługujących jednocześnie setki jeżeli nie tysiące użytkowników.

Gra Tajemnic
Jest to trzymający w napięciu do ostatniej chwili film biograficzny mający cechy dramatu, który opowiada o historii Alana Turinga, genialnego matematyka, który to podejmuje się wyzwania jakim jest złamanie legendarnego kodu maszyny szyfrującej Enigma. Co prawda akcja filmu rozgrywa się w czasach, kiedy programowanie jako takie nie było jeszcze dziedziną nazbyt rozpowszechnioną, a komputery miały niejednokrotnie wielkość zbliżoną do pomieszczenia w którym się znajdowały, jednakże pokazuje on wagę logicznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania skomplikowanych zadań matematycznych. Bez wątpienia powiedzieć można, że zdolność ta przydatna jest również obecnie programistom z całego świata, jako że bez niej nie byliby oni w stanie stworzyć nowych funkcji lub też usunąć zidentyfikowanych problemów oprogramowania.

Jobs
Kolejny niezwykle ciekawy film biograficzny dotyczący postaci Steve’a Jobsa. Przybliża on sylwetkę tego wizjonera oraz programisty, jak również naświetla problemy, z którymi musiał się on mierzyć w codziennym życiu. Pokonał on jednakże wyzwania, które stawały na jego drodze, dzięki czemu był on w stanie osiągnąć niewyobrażalny wręcz dla wielu sukces i stać się właścicielem jednej z największych firm z branży IT na świecie. Naszym zdaniem jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla zarówno aspirujących jak i doświadczonych programistów.
Teoria Wielkiego Podrywu
Jest to jedyny serial w naszym zestawieniu, jednak uważamy, że warto dać mu szansę, głównie z uwagi na doskonały humor, który bez wątpienia wpisze się w gusta wszystkich osób żywo zainteresowanych zarówno nowoczesnymi technologiami jak i szeroko pojętą popkulturą. Nie zabraknie także wątków miłosnych oraz nawiązań do obecnych wydarzeń na świecie. Odbiorca nie pożałuje choćby minuty życia poświęconej na poznawanie historii Sheldona Coopera oraz jego paczki przyjaciół.


Serdecznie zachęcamy naszych czytelników do dzielenia się z nami ulubionymi filmami oraz serialami, które to choćby w niewielkim stopniu powiązane są ze sztuką programowania. Kto wie, jeżeli propozycji będzie wystarczająco dużo, a dodatkowo zostaną one odpowiednio uargumentowane, być może pokusimy się o zaktualizowanie obecnie przedstawionej listy lub stworzenie jej kolejnej części! Póki to jednak nastąpi, zachęcamy wszystkich pasjonatów technologii informacyjnych do nadrobienia w wolnym czasie ewentualnych zaległości kinematograficznych!

Już teraz sprawdź jaka praca Cię czeka i ile możesz zarobić na https://cleveran.com
Więcej artykułów na https://wiecej.cleveran.com