Najlepsze gry dla programisty?

Parafrazując stare i dobrze zapewne wszystkim naszym czytelnikom powiedzenie – „Nie tylko kodowaniem programista żyje”. Jest to jak najbardziej prawdą, bowiem nawet osoby spędzające długie godziny przed ekranem monitora w pracy mogą po powrocie do domu pragnąć poobcować jeszcze choćby przez chwilę z komputerem, na przykład po to, aby się rozluźnić grając w różnorakie gry. W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy więc przybliżyć te z nich, które nie tylko zagwarantują doskonały relaks, ale także pobudzą do pracy szare komórki, dając programiście możliwość zaangażowania ich do wykonywania nietypowych zadań. Kto wie – może pomoże to w kreatywny sposób podejść do problemu, z jakim dana osoba zetknęła się podczas realizacji swojego obecnego projektu?

Robocode
Robocode to dość złożona, jednakże jedna z najlepszych gier logicznych, jakby stworzonych właśnie z myślą o miłośnikach technologii informacyjnych. W jej ramach gracz musi stworzyć sztuczną inteligencję dla robota, tak aby mógł on pokonywać kolejne przeszkody i stawiać czoła coraz to trudniejszym wyzwaniom. Wykorzystać można w tym celu faktycznie używane przez programistów języki programowania, w tym Java, C#, czy w końcu Scala. Warto wiedzieć, że pomimo faktu, iż od premiery Robocode minęło już ponad dwadzieścia lat, to gra jest nieprzerwanie usprawniana, aktualizowana i wzbogacana o nową treść. Naszym zdaniem jak najbardziej warto dać jej szansę!

CodinGame
Jest to nietypowa gra dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, której zadaniem jest zachęcenie użytkownika do rozwiązywania skomplikowanych wyzwań logicznych poprzez tworzenie sekwencji kodu o zróżnicowanej długości. Aby osiągnąć założony cel, gracz może skorzystać z ponad dwudziestu dostępnych i w pełni obsługiwanych przez grę języków, takich jak: Java, C#, Python, JavaScript, Lua, Go i Rust – jak więc widać ilość możliwości podejścia do problemu oraz rozwiązania go jest niemalże nieograniczona.

CodeCombat
CodeCombat to kolejna gra przeglądarkowa, w którą zagłębić się można tak po pracy jak i podczas krótkiej przerwy pomiędzy wykonywanymi zadaniami zawodowymi. Jest to gra, w przypadku której konieczne jest rozwiązywanie zagadek logicznych, jednakże aby było to możliwe, niezbędne jest posłużenie się kodem. Poza rozrywką, aplikacja stawia także na walory edukacyjne, a więc jesteśmy przekonani, że programista, który zjadł już przysłowiowe zęby na kodowaniu będzie w stanie się czegoś dzięki niej nauczyć.

Vim Adventures
Ostatnią z gier, jaką pragniemy przybliżyć dziś naszym czytelnikom jest Vim Adventures, niewielka gra o ogromnym wręcz potencjale. To właśnie dzięki jej wykorzystaniu możliwe jest zaznajomienie się z podstawami oprogramowania Vim, a więc niezwykle wydajnego edytora tekstowego, z którego programiści niejednokrotnie korzystają w swojej pracy zarobkowej. Uwagę zwraca nie tylko przepiękna grafika, ale także złożoność zagadek, które przyjdzie nam rozwiązać – szczególnie na dalszych etapach rozgrywki.

Czy to wszystko co mamy do polecenia naszym czytelnikom? Oczywiście, że nie! O wiele więcej gier dla programistów znaleźć można przeglądając takie platformy z grami jak na przykład Steam czy GoG, na których to aż roi się od gier logicznych, w przypadku których dobra zabawa wiąże się nierozerwalnie z możliwością zdobycia nadzwyczaj przydatnych w codziennej pracy zawodowej umiejętności. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia odmętów tych właśnie platform – nie raz można się na nich natknąć na prawdziwe perełki, a więc na gry o których mało kto słyszał, a które oferują immersyjną rozgrywkę oraz zachwycają mnogością zagadek logicznych do rozwiązania.


Już teraz sprawdź jaka praca Cię czeka i ile możesz zarobić na https://cleveran.com
Więcej artykułów na https://wiecej.cleveran.com