Programista Junior
Stanowisko Juniora w branży IT odnosi się do osoby, która to nie może jeszcze pochwalić się w danej dziedzinie zbyt długim stażem ani doświadczeniem. Niemniej jednak, przy odrobinie samozaparcia oraz zapału, jak najbardziej możliwe jest wspinanie się po szczeblach kariery, osiągając najpierw stopień Mid, a następnie najwyższy w branży – Senior. Jak jednak tego dokonać? Tym zagadnieniem zajmiemy się w ramach dzisiejszego wpisu. Serdecznie zapraszamy do jego lektury!
Jak informują eksperci, w branży informatycznej stosowana jest dość sztywna klasyfikacja, wedle której, za Juniorów uznaje się osoby, które to mogą pochwalić się stażem pracy dochodzącym do dwóch lat. Są to więc programiści dopiero stawiający pierwsze kroki w danej organizacji lub firmie i gromadzące niezbędne doświadczenie, które to pozwoli im następnie angażować się oraz z powodzeniem wykonywać bardziej zaawansowane projekty. Jeżeli więc uda się nam w danym przedsiębiorstwie przepracować ponad dwa lata, wysoce prawdopodobnym jest, że awansujemy na Mida, z czym wiązać się będą o wiele lepsze zarobki oraz dodatkowe bonusy ściśle powiązane ze stanowiskiem. Nie jest to jednak zadanie tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Poza doświadczeniem liczonym w latach, musimy także wykazać się proaktywną postawą, umiejętnością sprostania problemom, z którymi przyjdzie się nam mierzyć każdego dnia, jak również podejmować wszelkie działania zawodowe które sprawią, iż staniemy się nieodłącznym elementem danego zespołu.
Mid Developer
Aby taka sytuacja miała miejsce, niezbędne okazać się mogą specjalistyczne szkolenia, które to pozwolą nam w znacznym stopniu poszerzyć swoje profesjonalne horyzonty, zaznajomić się z najnowszymi trendami panującymi w branży, jak również – pozyskać certyfikaty sprawiające, iż będziemy przez pracodawcę postrzegani jako jednostka coraz bardziej wartościowa oraz niezbędna. Naszym zdaniem nie zaszkodzi także pogłębianie wiedzy z zakresu programowania lub też nauka nowych języków w wolnym czasie, poza pracą – nigdy nie wiadomo kiedy wiedza taka okaże się nam przydatna oraz pozwoli nam wybić się przed szereg innych Juniorów, a tym samym zwiększyć swoje szanse na szybszy awans.
Warto do tego dążyć, gdyż poza satysfakcją osobistą za wspięciem się na wyższy poziom kariery idą także znacznie korzystniejsze zarobki. Dość powiedzieć, że w większości przedsiębiorstw oraz organizacji comiesięczna wypłata na jaką liczyć może początkujący programista oscyluje w okolicy pięciu-sześciu tysięcy złotych. Doświadczony i wykazujący się znaczną efektywnością w swojej codziennej pracy Mid może liczyć na znacznie więcej, bowiem na od ośmiu do dziesięciu tysięcy złotych, co jak z pewnością wielu naszych czytelników przyzna jest sumą nie do pogardzenia. Istnieje także duże prawdopodobieństwo, iż będziemy przydzielani do bardziej wymagających, jednakże co za tym idzie bardziej satysfakcjonujących zawodowo projektów. Pozwolą one nam uniknąć codziennej rutyny oraz w jeszcze pełniejszym stopniu zaznajamiać się z meandrami niezwykle ciekawej sztuki jakim jest zawodowe programowanie.
Nasz pierwszy awans wcale nie musi okazać się tym ostatnim – wystarczy bowiem, że w danym przedsiębiorstwie przepracujemy ponad pięciu lat i możemy liczyć na zmianę rangi z Mida na Seniora. Jak jednak tego dokonać oraz jakie korzyści się z tym faktem wiążą napiszemy w jednym z nadchodzących artykułów, które to zostaną niedługo opublikowane na łamach naszego portalu! Jak najbardziej warto na niego czekać – możemy to obiecać już dziś!
Już teraz sprawdź jaka praca Cię czeka i ile możesz zarobić na https://cleveran.com
Więcej artykułów na https://wiecej.cleveran.com