Programowanie dla zagranicznego pracodawcy.

Wielu programistów na dość wczesnym etapie kariery podejmuje się tworzenia kodu lub też zarządzania bazami danych dla podmiotów zagranicznych. W sytuacji, gdy prowadzą oni dodatkowo własną działalność gospodarczą, pragną oni wiedzieć, czy nie przysługuje im z tego tytułu możliwość ubiegania się o ulgi lub też o możliwość płacenia składek ZUS na zasadach preferencyjnych. Niestety jednakże, okazuje się, że nie jest to możliwe. Usługi świadczone są bowiem w takim przypadku dla podmiotu, którego siedziba zarejestrowana została poza granicami naszego kraju. Oznacza to, że osoba realizująca zlecone projekty nie działa w zgodzie z rodzimym prawodawstwem, a więc nie jest możliwe ubieganie się o zwolnienia z podatków lub też różnorakie ulgi.

Czy więc warto świadczyć usługi dla zagranicznego pracodawcy? Naszym zdaniem jak najbardziej jest to opłacalne. Możliwe, że nie będziemy w stanie skorzystać z preferencyjnych składek ZUS oraz innych korzyści oferowanych przez rodzime prawodawstwo, jednakże z pewnością będziemy w stanie sobie to odbić z nawiązką oferując zagranicznym zleceniodawcom stawki, które w Polsce uchodziłyby za wysokie, natomiast poza Polską uchodzą za akceptowalne lub nawet niewygórowane. Dzięki temu faktowi nie będzie stanowiło dla nas większego problemu wypracowanie zysku przekraczającego dziesięć tysięcy złotych już w pierwszych miesiącach pracy, dzięki czemu ponoszone z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej podatki nie okażą się aż tak dotkliwe i będą dla nas jak najbardziej do zaakceptowania.

Istotną kwestią, której z pewnością nie można potraktować po macoszemu, jest fakt, iż współpraca z klientem zagranicznym to idealna wręcz możliwość by nauczyć się pracować w wielokulturowym oraz operującym wieloma językami zespole, co bez wątpienia okaże się ogromnym atutem jeżeli zapragniemy na stałe zmienić własną działalność na pracę w ramach dużej korporacji, takiej jak na przykład Google czy też Apple. To także szansa na pracę z aplikacjami, bazami danych oraz językami programowania, które w Polsce dopiero raczkują bądź też zdobywają stopniowo na popularności, natomiast w innych rejonach świata wykorzystywane są w sposób niemalże nieprzerwany. Doświadczenia takie bez wątpienia korzystnie wpłyną na nasz rozwój osobisty i podniosą nasze kompetencje – okazać się może to nad wyraz istotne w sytuacji, gdy ubiegać się będziemy o prestiżową pozycję w branży informatycznej, taką jak na przykład wakat na stanowisku Full-Stack Developera.
Osoby takie muszą cechować się bowiem znajomością wielu dziedzin składających się na szeroko pojęte technologie informacyjne oraz być w stanie samodzielnie doprowadzić dany projekt od początku do szczęśliwego końca, nawet jeżeli nie będzie możliwe posiłkowanie się wsparciem innych ekspertów z branży.

Bez wątpienia współpraca z zagranicznymi klientami indywidualnymi oraz korporacjami znacznie nam to ułatwi, bowiem nabędziemy niezbędną wiedzę i umiejętności, a także zgromadzimy tak zwany know-how, a więc zaznajomimy się z szeregiem praktyk stosowanych w danej sytuacji problematycznej bądź też przy realizacji określonego typu projektu. Informacje takie w pracy informatyka okazać się mogą na wagę złota, a więc szans na ich zgromadzenie i przyswojenie w żadnym wypadku nie powinniśmy traktować po macoszemu. Rynek IT jest dość dynamiczny i jeżeli odrzucimy określoną ofertę, może się okazać że na kolejną o podobnej specyfice przyjdzie nam czekać miesiące jeżeli nie lata, a w wielu przypadkach na takie oczekiwanie po prostu nie możemy sobie pozwolić!

Już teraz sprawdź jaka praca Cię czeka i ile możesz zarobić na https://cleveran.com
Więcej artykułów na https://wiecej.cleveran.com